Doprava zdarma od 1399,- Kč.

Jaké plenky pro novorozence?

2261_6e44b4913a1e0742a883b730e41cabb4

Tuto otázku si rozhodně položila každá začínající maminka. Odpověď není bohužel tak jednoduchá, jak si myslíte a to z prostého důvodu, každému miminku vyhovuje jiná značka, druh a nebo jiný materiál plenek. Rada tedy zní, vyzkoušejte více druhů, zjistěte, které miminku nejvíce vyhovují a nezpůsobují mu vyrážku. Rozhodně nekupujte předběžně zásoby plenek od jedné značky dokud je nevyzkoušíte.

Abyste věděli z jakých druhů je možnost výběru, připravili jsme pro vás článek, kde se dozvíte, jaké existují druhy plenek a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Hlavním a základním rozdělením jsou látkové a jednorázové plenky. Před tím, než začnete vybírat se rozhodněte, jestli preferujete látkové nebo jednorázové.

Jednorázové pleny

Výhody

Hlavní výhodou jednorázových plenek je velká úspora času a vaše pohodlí. Stačí tedy koupit jednorázové plenky, přebalit miminko a plenku vyhodit. V dnešní době jsou jednorázové plenky vyrobeny tak, aby byly velmi citlivé k dětské pokožce a neomezovali pohyb miminka.

Nevýhody

Jednorázové plenky jsou finančně náročnější, mohou se použít pouze jednou a poté se vyhodí, z tohoto důvodu rozhodně nejsou šetrné k přírodě. Při používání jednorázových plenek vzniká opravdu velké množství odpadu. Pokud ale chcete ušetřit váš drahocenný čas a zároveň vám není lhostejné životní prostředí, můžete zvolit zlatou střední cestu a to koupi ekologických jednorázových plenek, které jsou trochu dražší než klasické, ale neobsahují žádné chemické složky a nerozložitelné materiály.

plenky

Látkové pleny

Výhody

Látkové plenky jsou pro miminko velice komfortní, zdravé a vždy sedí, což u některých jednorázových plenek tomu tak být nemusí. Největší výhodou těchto plenek je jejich opakované používání, stačí je tedy pouze vyprat, usušit a můžete své miminko přebalit znovu. Vždy je máte doma při ruce a nemusíte myslet na to, že vám došly jednorázové plenky a že je potřeba jet nakoupit. V neposlední řadě jsou velmi šetrné k přírodě, takže nejen že udržujete děťátko v tom největším pohodlí, ale také nemáte takové množství odpadu. Látkové pleny jsou navíc hezké, můžete si vybrat z klasických bílých a nebo také moderních barevných nebo s různými zajímavými vzory.

Nevýhody 

Nevýhodou látkových plenek je větší prvotní investice, která se vám však za několik měsíců vrátí a ve výsledku vlastně ušetříte. Největší nevýhodou je praní a sušení plenek, jde vlastně o nekonečnou práci, která je zkrátka potřeba udělat. Když se však zamyslíme kolik času strávíme na nákupech a v dlouhých frontách při nákupu plenek, možná nám tato práce vyjde na stejný čas.

1496_lp-zeleni-sloni--8594166541320-1000x1000

Druhy plenek

Hlavní rozdělení už tedy máme - jednorázové a látkové. Dále pod látkové patří ještě kalhotkové látkové pleny, do kterých řadíme látkové pleny AIO a AI2, ortopedické abdukční kalhotky a tréninkové kalhotky. Rozdělení jednorázových plenek jsou kalhotkové plenky, plenky do vody a už zmiňované ekologické plenky.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení